آموزش پیاده سازی درگاه بانکی زرین پال در iOS

پرداخت درون برنامه یک از راه های در امد زایی از طریق اپ است که کاربر می توانید با توجه به درخواست توسعه دهنده و نیاز خود مبلغی را پرداخت و به خواسته خود برسد. متاسفانه بدلیل تحریم ها امکان استفاده از پرداخت های بین المللی را نداریم. پس امکان استفاده از ویژگی In App Purchases اپل رو نداریم به همین دلیل باید از سیستم های پرداخت داخلی استفاده کنیم. یکی از همین شرکت هایی که خدمات پرداخت را به خوبی در اختیار ما قرار می دهد زرین پال هست که کتابخانه هایی رو هم برای استفاده ی توسعه دهندگان ساخته است.

ما در این مقاله قصد داریم تا SDK زرین پال در iOS را پیاده سازی و استفاده کنیم. خب اما از دوستانی که این مقاله رو می خوانند توقع داریم که به مبانی برنامه نویسی iOS اشنا باشند.

راه‌اندازی درگاه بانکی زرین پال در iOS

وارد صفحه github زرین پال شوید و اسم ریپو را برای نصب توسط Cocoapods بردارید. بعد در صورتی که دوست داشتید می توانید یک نگاه کلی به توضیحات ریپو هم بیندازید.

درگاه زرین پال در ios

خب در مرحله بعد یک پروژه دلخواه ساخته و ان را در هر جایی که علاقه دارید ذخیره کنید و بعد Cocoapods را روی ان init کنید و باتوجه به نام که در ReadMe قرار داده شده است پاد زرین پال را نصب کنید.

نصب پاد زرین پال در آی او اس

آموزش درگاه زرین پال در ای او اس

آموزش درگاه زرین پال در ios

خب حالا پروژه را باز کرده و یک بیلد می گیریم اولی چیزی که متوجه می شویم این که پاد زرین پال خطا میدهد (حداقل در زمان حال) که اگر با ان مواجه شدید فقط مراحل زیر که تصویر مشخص شده است را پیش بگیرید. ما در اینجا نسخه سویفت برای پاد زرین پال رو پایین می اوریم.

درگاه بانکی زرین پال در ای او اس

زمانی که نسخه ی سویفت رو برای پاد زرین پال پایین اوردیم به ViewController مورد نظر میریم و زرین پال رو import می کنیم بعد مانند تصویر زیر یک extension ساخته و از delegate زرین پال استفاده می کنیم. حالا دو تا متد داریم که یکی مربوط به موفقیت امیز بود پرداخت که اطلاعاتی مثل کد رهگیری رو بر می گردونه و دیگری زمانی که تراکنش خطا بر خورد می کند کد خطا رو بر می گرداند.

sdk زرین پال در ios

حالا وقت ساختن شی زرین پال رسیده من یک دکمه ساختم و action اون رو به ViewController اضافه کردم. توی این حالا شی رو میسازم و برخی مقادیر مثل merchantId رو هنگام ساخته شدن میدم بهش و برخی دیگر مثل رنگ پس زمینه و غیره رو بعدش تنظیم می کنم.

درگاه بانکی زرین پال در ios

حالا بعد از اجرا با صفحه زیر مواجه می شویم که در صورت انتخاب یک کالا و تایید صفحه ی پرداخت بارگذاری می شود.

ios

زمانی که ما یک شماره کارت معتبر برای تست استفاده می کنیم با این صفحه مواجه می شویم و یک کد رهگیری نیز به ما باز می گرداند.

درگاه بانکی در ios

خب آموزش زرین پال در iOS هم تموم شد و امیدوارم استفاده کرده باشید و مثل همیشه منتظر نظر و پیشنهادات شما در بخش نظرات هستم.

دوستانی که علاقه مند به یادگیری برنامه نویسی iOS به صورت اصولی و حرفه ای هستند پیشنهاد می کنیم پکیج برنامه نویسی iOS ما را مشاهده کنید.

مهدی محجوبی
توسعه دهنده iOS
دیدگاه ها

دیدگاه کاربران تعداد دیدگاه = 2

 1. Avatar

  سلام ببخشید چند سوال در رابطه با
  xcode داشتم می توانید راهنمایی کنید
  تلگرام ۰۹۲۱۷*******

  • سورس خونه

   سلام
   لطفا سوال های خود را اینجا بپرسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اینستاگرام کانال تلگرام