آموزش اجرای اپلیکیشن با WIFI در اندروید

 افزونه Android WIFI ADB

این افزونه یا پلاگین قابلیت نصب برروی IDE های IntelliJ و Android Studio  را دارد و برای اتصال سریع گوشی‌های Android از طریق وای فای ایجاد شده است. شما می‌توانید به راحتی برنامه خود را اجرا و اشکال زدایی کنید بدون اینکه نیازی به اتصال USB داشته باشید. تنها با فشار دادن یک دکمه به تلفن خود متصل شوید و دیگر کابل USB را فراموش کنید.

افزونه Android WIFI ADB یک دکمه Android-WiFi ADB را به IntelliJ / Android Studio Toolbar اضافه می‌کند تا از طریق آن بتوانید دستگاه خود را به کامپیوتر متصل کنید.

برای استفاده از این افزونه، پروژه‌ای که در IntelliJ / Android Studio شما باز شده است، باید یک پروژه اندروید با Android SDK باشد.

 

آموزش راه اندازی Android WIFI ADB

تنظیمات اندروید استودیو

برای اضافه کردن این قابلیت از منوی فایل گزینه ی Settings را انتخاب کنید یا کلیدهای Ctrl+Alt+S را فشار دهید تا صفحه تنظیمات اندروید استودیو باز شود

Android WIFI ADB

گزینه Plugins را انتخاب کنید تا گزینه های مربوط به آن را مشاهده کنید سپس کلمه Android WIFI ADB را جستجو کنید تا پلاگین مربوطه برای شما نمایش داده شود و سپس پلاگین رو نصب کنید. بعد از اتمام نصب اندروید استودیو رو مجددا راه‌اندازی کنید تا پلاگین فعال شود.

حالا یک دکمه جدید به اندروید استودیو اضافه شده

روش کار Android WIFI ADB

در ابتدا باید توجه داشته باشید که گوشی و کامپیوتر باید به یک شبکه اینترنت متصل باشند (یعنی یا هردو به یک وای فای متصل باشند یا می تواند از طریق Hotspot به خود گوشی متصل باشد) سپس برای استفاده از این قابلیت ابتدا باید یکبار گوشی خود را با کابل به کامپیوتر متصل کنید و در قسمت Android WIFI ADB به گوشی خود متصل شوید و بعد از آن می‌توانید به صورت بی سیم روی گوشی خود اجرا و تست کنید.

اموزش Android WIFI ADB

طبق نظر سنجی ها مشخص شده خیلی از برنامه نویس های اندروید هنوز در مورد Intent اطلاعات کافی و کامل ندارند. مقاله آموزش کامل Intent در اندروید را مطالعه کنید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اینستاگرام کانال تلگرام